Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2009
plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2009 | |
---|---|
Místo | Řím |
Země | Itálie |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2009 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2009 proběhly v Římě, Itálie ve dnech 25. července až 2. srpna 2009.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2009.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | César Cielo (BRA) | 21,08 | Frédérick Bousquet (FRA) | 21,21 | Amaury Leveaux (FRA) | 21,25 |
100 m volný způsob | César Cielo (BRA) | 46,91 | Alain Bernard (FRA) | 47,12 | Frédérick Bousquet (FRA) | 47,25 |
200 m volný způsob | Paul Biedermann (GER) | 1:42,00 | Michael Phelps (USA) | 1:43,22 | Danila Izotov (RUS) | 1:43,90 |
400 m volný způsob | Paul Biedermann (GER) | 3:40,07 | Usáma Mellúlí (TUN) | 3:41,11 | Čang Lin (CHN) | 3:41,35 |
800 m volný způsob | Čang Lin (CHN) | 7:32,12 | Usáma Mellúlí (TUN) | 7:35,27 | Ryan Cochrane (CAN) | 7:41,92 |
1500 m volný způsob | Usáma Mellúlí (TUN) | 14:37,28 | Ryan Cochrane (CAN) | 14:41,38 | Sun Jang (CHN) | 14:46,84 |
50 m znak | Liam Tancock (GBR) | 24,04 | Džunja Koga (JPN) | 24,24 | Gerhard Zandberg (RSA) | 24,34 |
100 m znak | Džunja Koga (JPN) | 52,26 | Helge Meeuw (GER) | 52,54 | Aschwin Wildeboer (ESP) | 52,64 |
200 m znak | Aaron Peirsol (USA) | 1:51,92 | Rjósuke Irie (JPN) | 1:52,51 | Ryan Lochte (USA) | 1:53,82 |
50 m motýlek | Milorad Čavić (SRB) | 22,67 | Matthew Targett (AUS) | 22,73 | Rafael Múñoz (ESP) | 22,88 |
100 m motýlek | Michael Phelps (USA) | 49,82 | Milorad Čavić (SRB) | 49,95 | Rafael Múñoz (ESP) | 50,41 |
200 m motýlek | Michael Phelps (USA) | 1:51,51 | Paweł Korzeniowski (POL) | 1:53,23 | Takeši Macuda (JPN) | 1:53,32 |
50 m prsa | Cameron van der Burgh (RSA) | 26,67 | Felipe França (BRA) | 26,76 | Mark Gangloff (USA) | 26,86 |
100 m prsa | Brenton Rickard (AUS) | 58,58 | Hugues Duboscq (FRA) | 58,64 | Cameron van der Burgh (RSA) | 58,95 |
200 m prsa | Dániel Gyurta (HUN) | 2:07,64 | Eric Shanteau (USA) | 2:07,65 | Christian Sprenger (AUS) Giedrius Titenis (LTU) | 2:07,80 |
200 m polohový závod | Ryan Lochte (USA) | 1:54,10 | László Cseh (HUN) | 1:55,24 | Eric Shanteau (USA) | 1:55,36 |
400 m polohový závod | Ryan Lochte (USA) | 4:07,01 | Tyler Clary (USA) | 4:07,31 | László Cseh (HUN) | 4:07,37 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Britta Steffenová (GER) | 23,73 | Therese Alshammarová (SWE) | 23,88 | Cate Campbellová (AUS) Marleen Veldhuisová (NED) | 23,99 |
100 m volný způsob | Britta Steffenová (GER) | 52,07 | Francesca Halsallová (GBR) | 52,87 | Lisbeth Trickettová (AUS) | 52,93 |
200 m volný způsob | Federica Pellegriniová (ITA) | 1:52,98 | Allison Schmittová (USA) | 1:54,96 | Dana Vollmerová (USA) | 1:55,64 |
400 m volný způsob | Federica Pellegriniová (ITA) | 3:59,15 | Joanne Jacksonová (GBR) | 4:00,60 | Rebecca Adlingtonová (GBR) | 4:00,79 |
800 m volný způsob | Lotte Friisová (DEN) | 8:15,92 | Joanne Jacksonová (GBR) | 8:16,66 | Alessia Filippiová (ITA) | 8:17,21 |
1500 m volný způsob | Alessia Filippiová (ITA) | 15:44,93 | Lotte Friisová (DEN) | 15:46,30 | Camelia Potecová (ROU) | 15:55,63 |
50 m znak | Čao Ťing (CHN) | 27,06 | Daniela Samulská (GER) | 27,23 | Kao Čchang (CHN) | 27,28 |
100 m znak | Gemma Spofforthová (GBR) | 58,12 | Anastasija Zujevová (RUS) | 58,18 | Emily Seebohmová (AUS) | 58,88 |
200 m znak | Kirsty Coventryová (ZIM) | 2:04,81 | Anastasija Zujevová (RUS) | 2:04,94 | Elizabeth Beiselová (USA) | 2:06,39 |
50 m motýlek | Marieke Guehrerová (AUS) | 25,48 | Čou Ja-fej (CHN) | 25,57 | Ingvild Snildalová (NOR) | 25,58 |
100 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 56,06 | Jessicah Schipperová (AUS) | 56,23 | Ťiao Liou-jang (CHN) | 56,86 |
200 m motýlek | Jessicah Schipperová (AUS) | 2:03,41 | Liou C'-ke (CHN) | 2:03,90 | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:04,28 |
50 m prsa | Julija Jefimovová (RUS) | 30,09 | Rebecca Soniová (USA) | 30,11 | Sarah Katsoulisová (AUS) | 30,16 |
100 m prsa | Rebecca Soniová (USA) | 1:04,93 | Julija Jefimovová (RUS) | 1:05,41 | Kasey Carlsonová (USA) | 1:05,75 |
200 m prsa | Nađa Higlová (SRB) | 2:21,62 | Annamay Pierseová (CAN) | 2:21,84 | Mirna Jukićová (AUT) | 2:21,97 |
200 m polohový závod | Ariana Kukorsová (USA) | 2:06,15 | Stephanie Riceová (AUS) | 2:07,03 | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:07,46 |
400 m polohový závod | Katinka Hosszúová (HUN) | 4:30,31 | Kirsty Coventryová (ZIM) | 4:32,12 | Stephanie Riceová (AUS) | 4:32,29 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Ryan Lochte, Matthew Grevers, Nathan Adrian, (r)Garrett Weber-Gale, (r)Richard Berens, (r)Cullen Jones) | 3:09,21 | Rusko Rusko (RUS) (Jevgenij Lagunov, Andrej Grečin, Danila Izotov, Alexandr Suchorukov, (r)Nikita Konovalov) | 3:09,52 | Francie Francie (FRA) (Fabien Gilot, Alain Bernard, Grégory Mallet, Frédérick Bousquet, (r)Amaury Leveaux, (r)William Meynard) | 3:09,89 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Richard Berens, David Walters, Ryan Lochte, (r)Daniel Madwed, (r)Davis Tarwater, (r)Peter Vanderkaay) | 6:58,55 | Rusko Rusko (RUS) (Nikita Lobincev, Michail Poliščuk, Danila Izotov, Alexandr Suchorukov, (r)Jevgenij Lagunov, (r)Sergej Perunin) | 6:59,15 | Austrálie Austrálie (AUS) (Kenrick Monk, Robert Hurley, Tommaso D'Orsogna, Patrick Murphy, (r)Nicholas Ffrost, (r)Kirk Palmer) | 7:01,65 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Aaron Peirsol, Eric Shanteau, Michael Phelps, Davis Walters, (r)Matthew Grevers, (r)Mark Gangloff, (r)Tyler McGill, (r)Nathan Adrian) | 3:27,28 | Německo Německo (GER) (Helge Meeuw, Hendrik Feldwehr, Benjamin Starke, Paul Biedermann) | 3:28,58 | Austrálie Austrálie (AUS) (Ashley Delaney, Brenton Rickard, Andrew Lauterstein, Matthew Targett, (r)Christian Sprenger) | 3:28,64 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Inge Dekkerová, Ranomi Kromowidjojová, Femke Heemskerková, Marleen Veldhuisová, (r)Hinkelien Schreuderová) | 3:31,72 | Německo Německo (GER) (Britta Steffenová, Daniela Samulská, Petra Dallmannová, Daniela Schreiberová) | 3:31,83 | Austrálie Austrálie (AUS) (Lisbeth Trickettová, Marieke Guehrerová, Shayne Reeseová, Felicity Galvezová, (r)Sally Fosterová, (r)Meagen Nayová) | 3:33,01 |
4×200 m volný způsob | Čína Čína (CHN) (Jang Jü, Ču Čchien-wej, Liou Ťing, Pchang Ťia-jing) | 7:42,08 | USA USA (USA) (Dana Vollmerová, Lacey Nymeyerová, Ariana Kukorsová, Allison Schmittová, (r)Dagny Knutsonová, (r)Alyssa Andersonová) | 7:42,56 | Spojené království Spojené království (GBR) (Joanne Jacksonová, Jazmin Carlinová, Caitlin McClatcheyová, Rebecca Adlingtonová, (r)Hannah Mileyová) | 7:45,51 |
4×100 m polohový závod | Čína Čína (CHN) (Čao Ťin, Čchen Chuej-ťia, Ťiao Liou-jang, Li Če-s') | 3:52,19 | Austrálie Austrálie (AUS) (Emily Seebohmová, Sarah Katsoulisová, Jessicah Schipperová, Lisbeth Trickettová, (r)Sally Fosterová, (r)Stephanie Riceová, (r)Shayne Reeseová) | 3:52,58 | Německo Německo (GER) (Daniela Samulská, Sarah Poeweová, Annika Mehlhornová, Britta Steffenová, (r)Daniela Schreiberová) | 3:55,79 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 40 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | USA USA (USA) | 8 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 10 | 6 | 6 | 22 | |||
2. | Německo Německo (GER) | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 4 | 4 | 1 | 9 | |||
3. | Čína Čína (CHN) | 1 | 0 | 2 | 3 | 2 | 2 | 4 | 2 | 4 | 10 | |||
4. | Austrálie Austrálie (AUS) | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 6 | 3 | 4 | 9 | 16 | |||
5. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 4 | |||
6. | Spojené království Spojené království (GBR) | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 7 | |||
7. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 | 3 | 6 | |||
8. | Brazílie Brazílie (BRA) | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | |||
8. | Srbsko Srbsko (SRB) | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | |||
10. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 5 | 1 | 7 | |||
11. | Japonsko Japonsko (JPN) | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | |||
12. | Tunisko Tunisko (TUN) | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | |||
13. | Zimbabwe Zimbabwe (ZIM) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | |||
13. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | |||
13. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | |||
16. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | |||
17. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||
18. | Francie Francie (FRA) | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 6 | |||
19. | Kanada Kanada (CAN) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | |||
20. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
21. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | |||
22. | Litva Litva (LTU) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
22. | Rumunsko Rumunsko (ROU) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
22. | Norsko Norsko (NOR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
22. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
Celkem | 20 | 20 | 21 | 20 | 20 | 21 | 40 | 40 | 42 | 122 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Itálie | Sport