Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2011
plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2011 | |
---|---|
Místo | Šanghaj a Ťin-šan |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2011 |
Následující | plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2013 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2011 proběhly v Šanghaji, Čína ve dnech 24. až 31. července 2011.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2011.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | César Cielo (BRA) | 21,52 | Luca Dotto (ITA) | 21,90 | Alain Bernard (FRA) | 21,92 |
100 m volný způsob | James Magnussen (AUS) | 47,63 | Brent Hayden (CAN) | 47,95 | William Meynard (FRA) | 48,00 |
200 m volný způsob | Ryan Lochte (USA) | 1:44,44 | Michael Phelps (USA) | 1:44,79 | Paul Biedermann (GER) | 1:44,88 |
400 m volný způsob | Pak Tche-hwan (KOR) | 3:42,04 | Sun Jang (CHN) | 3:43,24 | Paul Biedermann (GER) | 3:44,14 |
800 m volný způsob | Sun Jang (CHN) | 7:38,57 | Ryan Cochrane (CAN) | 7:41,86 | Gergő Kis (HUN) | 7:44,94 |
1500 m volný způsob | Sun Jang (CHN) | 14:34,14 | Ryan Cochrane (CAN) | 14:44,46 | Gergő Kis (HUN) | 14:45,66 |
50 m znak | Liam Tancock (GBR) | 24,50 | Camille Lacourt (FRA) | 24,57 | Gerhard Zandberg (RSA) | 24,66 |
100 m znak | Camille Lacourt (FRA) Jérémy Stravius (FRA) | 52,76 | — | — | Rjósuke Irie (JPN) | 52,98 |
200 m znak | Ryan Lochte (USA) | 1:52,96 | Rjósuke Irie (JPN) | 1:54,11 | Tyler Clary (USA) | 1:54,69 |
50 m motýlek | César Cielo (BRA) | 23,10 | Matthew Targett (AUS) | 23,28 | Geoffrey Huegill (AUS) | 23,35 |
100 m motýlek | Michael Phelps (USA) | 50,71 | Konrad Czerniak (POL) | 51,15 | Tyler McGill (USA) | 51,26 |
200 m motýlek | Michael Phelps (USA) | 1:53,34 | Takeši Macuda (JPN) | 1:54,01 | Wu Pcheng (CHN) | 1:54,67 |
50 m prsa | Felipe França (BRA) | 27,01 | Fabio Scozzoli (ITA) | 27,17 | Cameron van der Burgh (RSA) | 27,19 |
100 m prsa | Alexander Dale Oen (NOR) | 58,71 | Fabio Scozzoli (ITA) | 59,42 | Cameron van der Burgh (RSA) | 59,49 |
200 m prsa | Dániel Gyurta (HUN) | 2:08,41 | Kósuke Kitadžima (JPN) | 2:08,63 | Christian vom Lehn (GER) | 2:09,06 |
200 m polohový závod | Ryan Lochte (USA) | 1:54,00 | Michael Phelps (USA) | 1:54,16 | László Cseh (HUN) | 1:57,69 |
400 m polohový závod | Ryan Lochte (USA) | 4:07,13 | Tyler Clary (USA) | 4:11,17 | Juja Horihata (JPN) | 4:11,98 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Therese Alshammarová (SWE) | 24,14 | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 24,27 | Marleen Veldhuisová (NED) | 24,49 |
100 m volný způsob | Alexandra Herasimenjová (BLR) Jeanette Ottesenová (DEN) | 53,45 | — | — | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 53,66 |
200 m volný způsob | Federica Pellegriniová (ITA) | 1:55,58 | Kylie Palmerová (AUS) | 1:56,04 | Camille Muffatová (FRA) | 1:56,10 |
400 m volný způsob | Federica Pellegriniová (ITA) | 4:01,97 | Rebecca Adlingtonová (GBR) | 4:04,01 | Camille Muffatová (FRA) | 4:04,06 |
800 m volný způsob | Rebecca Adlingtonová (GBR) | 8:17,51 | Lotte Friisová (DEN) | 8:18,20 | Kate Zieglerová (USA) | 8:23,36 |
1500 m volný způsob | Lotte Friisová (DEN) | 15:49,59 | Kate Zieglerová (USA) | 15:55,60 | Li Süan-sü (CHN) | 15:58,02 |
50 m znak | Anastasija Zujevová (RUS) | 27,79 | Aja Terakawaová (JPN) | 27,93 | Melissa Franklinová (USA) | 28,01 |
100 m znak | Čao Ťing (CHN) | 59,05 | Anastasija Zujevová (RUS) | 59,06 | Natalie Coughlinová (USA) | 59,15 |
200 m znak | Melissa Franklinová (USA) | 2:05,10 | Belinda Hockingová (AUS) | 2:06,06 | Sharon van Rouwendaalová (NED) | 2:07,78 |
50 m motýlek | Inge Dekkerová (NED) | 25,71 | Therese Alshammarová (SWE) | 25,76 | Mélanie Héniqueová (FRA) | 25,86 |
100 m motýlek | Dana Vollmerová (USA) | 56,87 | Alicia Couttsová (AUS) | 56,94 | Lu Jing (CHN) | 57,06 |
200 m motýlek | Ťiao Liou-jang (CHN) | 2:05,55 | Ellen Gandyová (GBR) | 2:05,59 | Liou C'-ke (CHN) | 2:05,90 |
50 m prsa | Jessica Hardyová (USA) | 30,19 | Julija Jefimovová (RUS) | 30,49 | Rebecca Soniová (USA) | 30,58 |
100 m prsa | Rebecca Soniová (USA) | 1:05,05 | Leisel Jonesová (AUS) | 1:06,25 | Ťi Li-pching (CHN) | 1:06,52 |
200 m prsa | Rebecca Soniová (USA) | 2:21,47 | Julija Jefimovová (RUS) | 2:22,22 | Martha McCabeová (CAN) | 2:24,81 |
200 m polohový závod | Jie Š'-wen (CHN) | 2:08,90 | Alicia Couttsová (AUS) | 2:09,00 | Ariana Kukorsová (USA) | 2:09,12 |
400 m polohový závod | Elizabeth Beiselová (USA) | 4:31,78 | Hannah Mileyová (GBR) | 4:34,22 | Stephanie Riceová (AUS) | 4:34,23 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (James Magnussen, Matthew Targett, Matthew Abood, Eamon Sullivan, (r)Kyle Richardson, (r)James Roberts) | 3:11,00 | Francie Francie (FRA) (Alain Bernard, Jérémy Stravius, William Meynard, Fabien Gilot) | 3:11,14 | USA USA (USA) (Michael Phelps, Garrett Weber-Gale, Jason Lezak, Nathan Adrian, (r)Ryan Lochte, (r)Douglas Robison, (r)David Walters) | 3:11,96 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Peter Vanderkaay, Richard Berens, Ryan Lochte, (r)David Walters, (r)Conor Dwyer) | 7:02,67 | Francie Francie (FRA) (Yannick Agnel, Grégory Mallet, Jérémy Stravius, Fabien Gilot, (r)Sébastien Rouault) | 7:04,81 | Čína Čína (CHN) (Wang Šun, Čang Lin, Li Jün-čchi, Sun Jang, (r)Ťiang Jü-chuej) | 7:05,67 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Nicholas Thoman, Mark Gangloff, Michael Phelps, Nathan Adrian, (r)David Plummer, (r)Eric Shanteau, (r)Tyler McGill, (r)Garrett Weber-Gale) | 3:32,06 | Austrálie Austrálie (AUS) (Hayden Stoeckel, Brenton Rickard, Geoffrey Huegill, James Magnussen, (r)Benjamin Treffers, (r)Christian Sprenger, (r)Samuel Ashby, (r)James Roberts) | 3:32,26 | Německo Německo (GER) (Helge Meeuw, Hendrik Feldwehr, Benjamin Starke, Paul Biedermann, (r)Markus Deibler) | 3:32,60 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Inge Dekkerová, Ranomi Kromowidjojová, Marleen Veldhuisová, Femke Heemskerková, (r)Maud van der Meerová) | 3:33,96 | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Melissa Franklinová, Jessica Hardyová, Dana Vollmerová, (r)Amanda Weirová, (r)Kara-Lynn Joyceová) | 3:34,47 | Německo Německo (GER) (Britta Steffenová, Silke Lippoková, Lisa Vittingová, Daniela Schreiberová) | 3:36,05 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Melissa Franklinová, Dagny Knutsonová, Kathryn Hoffová, Allison Schmittová, (r)Jasmine Toskyová) | 7:46,14 | Austrálie Austrálie (AUS) (Bronte Barrattová, Blair Evansová, Angie Bainbridgeová, Kylie Palmerová, (r)Jade Neilsenová) | 7:47,42 | Čína Čína (CHN) (Ťiang Jü-chuej, Pchang Ťia-jing, Liou Ťing, Tchang I, (r)Ču Čchien-wej) | 7:47,66 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Rebecca Soniová, Dana Vollmerová, Melissa Franklinová, (r)Elizabeth Peltonová, (r)Christine Magnusonová, (r)Amanda Weirová) | 3:52,36 | Čína Čína (CHN) (Čao Ťin, Ťi Li-pching, Lu Jing, Tchang I, (r)Kao Čchang, (r)Sun Jie, (r)Ťiao Liou-jang, (r)Li Če-s') | 3:55,61 | Austrálie Austrálie (AUS) (Belinda Hockingová, Leisel Jonesová, Alicia Couttsová, Merindah Dingjanová, (r)Stephanie Riceová) | 3:57,13 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 40 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | USA USA (USA) | 8 | 3 | 3 | 8 | 2 | 5 | 16 | 5 | 8 | 29 | |||
2. | Čína Čína (CHN) | 2 | 1 | 2 | 3 | 1 | 5 | 5 | 2 | 7 | 14 | |||
3. | Brazílie Brazílie (BRA) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | |||
4. | Austrálie Austrálie (AUS) | 2 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | 2 | 8 | 3 | 13 | |||
5. | Francie Francie (FRA) | 2 | 3 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 3 | 5 | 10 | |||
6. | Spojené království Spojené království (GBR) | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 3 | 0 | 5 | |||
7. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 5 | |||
8. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | 2 | 1 | 3 | 6 | |||
9. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | |||
10. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 4 | |||
11. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | |||
12. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 4 | |||
13. | Jižní Korea Jižní Korea (KOR) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |||
13. | Norsko Norsko (NOR) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |||
13. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |||
16. | Japonsko Japonsko (JPN) | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | 6 | |||
17. | Kanada Kanada (CAN) | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 4 | |||
18. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
19. | Německo Německo (GER) | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | 5 | |||
20. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | |||
Celkem | 21 | 19 | 20 | 21 | 19 | 20 | 42 | 38 | 40 | 120 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Čína | Sport