Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2023
Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2023 | |
---|---|
Místo | Marine Messe Fukuoka |
Země | Japonsko |
Předchozí | Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2022 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2023 proběhly ve Fukuoce, Japonsko ve dnech 23. až 30. července 2023.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2023.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Cameron McEvoy (AUS) | 21,06 | John Alexy (USA) | 21,57 | Benjamin Proud (GBR) | 21,58 |
100 m volný způsob | Kyle Chalmers (AUS) | 47,15 | John Alexy (USA) | 47,31 | Maxime Grousset (FRA) | 47,42 |
200 m volný způsob | Matthew Richards (GBR) | 1:44,30 | Thomas Dean (GBR) | 1:44,32 | Hwang Son-u (KOR) | 1:44,42 |
400 m volný způsob | Samuel Short (AUS) | 3:40,68 | Ahmed Hafnáví (TUN) | 3:40,70 | Lukas Märtens (GER) | 3:42,20 |
800 m volný způsob | Ahmed Hafnáví (TUN) | 7:37,00 | Samuel Short (AUS) | 7:37,76 | Robert Finke (USA) | 7:38,67 |
1500 m volný způsob | Ahmed Hafnáví (TUN) | 14:31,54 | Robert Finke (USA) | 14:31,59 | Samuel Short (AUS) | 14:37,28 |
50 m znak | Hunter Armstrong (USA) | 24,05 | Justin Ress (USA) | 24,24 | Sü Ťia-jü (CHN) | 24,50 |
100 m znak | Ryan Murphy (USA) | 52,22 | Thomas Ceccon (ITA) | 52,27 | Hunter Armstrong (USA) | 52,58 |
200 m znak | Hubert Kós (HUN) | 1:54,14 | Ryan Murphy (USA) | 1:54,83 | Roman Miťukov (SUI) | 1:55,34 |
50 m motýlek | Thomas Ceccon (ITA) | 22,68 | Diogo Ribeiro (POR) | 22,80 | Maxime Grousset (FRA) | 22,82 |
100 m motýlek | Maxime Grousset (FRA) | 50,14 | Joshua Liendo (CAN) | 50,34 | Dare Rose (USA) | 50,46 |
200 m motýlek | Léon Marchand (FRA) | 1:52,43 | Krzysztof Chmielewski (POL) | 1:53,62 | Tomoru Honda (JPN) | 1:53,66 |
50 m prsa | Čchin Chaj-jang (CHN) | 26,29 | Nicolas Fink (USA) | 26,59 | Sun Ťia-ťün (CHN) | 26,79 |
100 m prsa | Čchin Chaj-jang (CHN) | 57,69 | Nicolò Martinenghi (ITA) Arno Kamminga (NED) Nicolas Fink (USA) | 58,72 | — | — |
200 m prsa | Čchin Chaj-jang (CHN) | 2:05,48 | Izaac Stubblety-Cook (AUS) | 2:06,40 | Matthew Fallon (USA) | 2:07,74 |
200 m polohový závod | Léon Marchand (FRA) | 1:54,82 | Duncan Scott (GBR) | 1:55,95 | Thomas Dean (GBR) | 1:56,07 |
400 m polohový závod | Léon Marchand (FRA) | 4:02,50 | Carson Foster (USA) | 4:06,56 | Daija Seto (JPN) | 4:09,41 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Sarah Sjöströmová (SWE) | 23,62 | Shayna Jacková (AUS) | 24,10 | Čang Jü-fej (CHN) | 24,15 |
100 m volný způsob | Mollie O'Callaghanová (AUS) | 52,16 | Siobhán Haugheyová (HKG) | 52,49 | Marrit Steenbergenová (NED) | 52,71 |
200 m volný způsob | Mollie O'Callaghanová (AUS) | 1:52,85 | Ariarne Titmusová (AUS) | 1:53,01 | Summer McIntoshová (CAN) | 1:53,65 |
400 m volný způsob | Ariarne Titmusová (AUS) | 3:55,38 | Kathleen Ledecká (USA) | 3:58,73 | Erika Fairweatherová (NZL) | 3:59,59 |
800 m volný způsob | Kathleen Ledecká (USA) | 8:08,87 | Li Ping-ťie (CHN) | 8:13,31 | Ariarne Titmusová (AUS) | 8:13,59 |
1500 m volný způsob | Kathleen Ledecká (USA) | 15:26,27 | Simona Quadarellaová (ITA) | 15:43,31 | Li Ping-ťie (CHN) | 15:45,71 |
50 m znak | Kaylee McKeownová (AUS) | 27,08 | Regan Smithová (USA) | 27,11 | Lauren Coxová (GBR) | 27,20 |
100 m znak | Kaylee McKeownová (AUS) | 57,53 | Regan Smithová (USA) | 57,78 | Katharine Berkoffová (USA) | 58,25 |
200 m znak | Kaylee McKeownová (AUS) | 2:03,85 | Regan Smithová (USA) | 2:04,94 | Pcheng Sü-wej (CHN) | 2:06,74 |
50 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 24,77 | Čang Jü-fej (CHN) | 25,05 | Gretchen Walshová (USA) | 25,46 |
100 m motýlek | Čang Jü-fej (CHN) | 56,12 | Margaret Mac Neilová (CAN) | 56,45 | Victoria Huskeová (USA) | 56,61 |
200 m motýlek | Summer McIntoshová (CAN) | 2:04,06 | Elizabeth Dekkersová (AUS) | 2:05,46 | Regan Smithová (USA) | 2:06,58 |
50 m prsa | Rūta Meilutisová (LTU) | 29,16 | Lillia Kingová (USA) | 29,94 | Benedetta Pilatová (ITA) | 30,04 |
100 m prsa | Rūta Meilutisová (LTU) | 1:04,62 | Tatjana Schoenmakerová (RSA) | 1:05,84 | Lydia Jacobyová (USA) | 1:05,94 |
200 m prsa | Tatjana Schoenmakerová (RSA) | 2:20,80 | Katherine Douglassová (USA) | 2:21,23 | Tes Schoutenová (NED) | 2:21,63 |
200 m polohový závod | Katherine Douglassová (USA) | 2:07,17 | Alexandra Walshová (USA) | 2:07,97 | Jü I-tching (CHN) | 2:08,74 |
400 m polohový závod | Summer McIntoshová (CAN) | 4:27,11 | Kathryn Grimesová (USA) | 4:31,41 | Jenna Forresterová (AUS) | 4:32,30 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (Jack Cartwright, Flynn Southam, Kai Taylor, Kyle Chalmers, (r)Matthew Temple) | 3:10,16 | Itálie Itálie (ITA) (Alessandro Miressi, Manuel Frigo, Lorenzo Zazzeri, Thomas Ceccon, (r)Leonardo Deplano, (r)Manuel Frigo) | 3:10,49 | USA USA (USA) (Ryan Held, John Alexy, Christopher Guiliano, Matthew King, (r)Destin Lasco, (r)Justin Ress) | 3:10,81 |
4×200 m volný způsob | Spojené království Spojené království (GBR) (Duncan Scott, Matthew Richards, James Guy, Thomas Dean, (r)Joe Litchfield) | 6:59,08 | USA USA (USA) (Lukas Hobson, Carson Foster, Jacob Mitchell, Kieran Smith, (r)Drew Kibler, (r)Baylor Nelson, (r)Henry McFadden) | 7:00,02 | Austrálie Austrálie (AUS) (Kai Taylor, Kyle Chalmers, Alexander Graham, Thomas Neill, (r)Flynn Southam, (r)Elijah Winnington) | 7:02,13 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Ryan Murphy, Nicolas Fink, Dare Rose, John Alexy, (r)Hunter Armstrong, (r)Joshua Matheny, (r)Thomas Heilman, (r)Matthew King) | 3:27,20 | Čína Čína (CHN) (Sü Ťia-jü, Čchin Chaj-jang, Wang Čchang-chao, Pchan Čan-le, (r)Jen C'-pej, (r)Sun Ťia-ťün, (r)Wang Chao-jü) | 3:29,00 | Austrálie Austrálie (AUS) (Bradley Woodward, Izaac Stubblety-Cook, Matthew Temple, Kyle Chalmers, (r)Samuel Williamson, (r)Kai Taylor) | 3:29,62 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (Mollie O'Callaghanová, Shayna Jacková, Meg Harrisová, Emma McKeonová, (r)Brianna Throssellová, (r)Madison Wilsonová) | 3:27,96 | USA USA (USA) (Gretchen Walshová, Abbigail Weitzeilová, Olivia Smoligaová, Katherine Douglassová, (r)Victoria Huskeová, (r)Maxine Parkerová) | 3:31,93 | Čína Čína (CHN) (Čcheng Jü-ťie, Jang Ťün-süan, Wu Čching-feng, Čang Jü-fej, (r)Aj Jen-chan, (r)Ču Meng-chuej) | 3:32,40 |
4×200 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (Mollie O'Callaghanová, Shayna Jacková, Brianna Throssellová, Ariarne Titmusová, (r)Madi Wilsonová, (r)Lani Pallisterová, (r)Kiah Melvertonová) | 7:37,50 | USA USA (USA) (Erin Gemmellová, Kathleen Ledecká, Arabella Simsová, Alexandra Shackellová, (r)Leah Smithová, (r)Anna Peplowská) | 7:41,38 | Čína Čína (CHN) (Li Ping-ťie, Li Ťia-pching, Aj Jen-chan, Liou Ja-sin, (r)Jang Pchej-čchi, (r)Ke Čchu-tchung) | 7:44,40 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Regan Smithová, Lillia Kingová, Gretchen Walshová, Katherine Douglassová, (r)Katharine Berkoffová, (r)Lydia Jacobyová, (r)Victoria Huskeová, (r)Abbigail Weitzeilová) | 3:52,08 | Austrálie Austrálie (AUS) (Kaylee McKeownová, Abbigail Harkinová, Emma McKeonová, Mollie O'Callaghanová, (r)Madison Wilsonová, (r)Brianna Throssellová, (r)Meg Harrisová) | 3:53,37 | Kanada Kanada (CAN) (Kylie Masseová, Sophie Angusová, Margaret Mac Neilová, Summer McIntoshová, (r)Ingrid Wilmová, (r)Mary-Sophie Harveyová) | 3:54,12 |
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (Jack Cartwright, Kyle Chalmers, Shayna Jacková, Mollie O'Callaghanová, (r)Flynn Southam, (r)Madison Wilsonová, (r)Meg Harrisová) | 3:18,83 | USA USA (USA) (John Alexy, Matthew King, Abbigail Weitzeilová, Katherine Douglassová, (r)Christopher Guiliano, (r)Olivia Smoligaová, (r)Arabella Simsová) | 3:20,82 | Spojené království Spojené království (GBR) (Matthew Richards, Duncan Scott, Anna Hopkinová, Freya Andersonová, (r)Jacob Whittle, (r)Thomas Dean, (r)Lucy Hopeová) | 3:21,68 |
4×100 m polohový závod | Čína Čína (CHN) (Sü Ťia-jü, Čchin Chaj-jang, Čang Jü-fej, Čcheng Jü-ťie, (r)Jen C'-pej, (r)Wang I-čchun, (r)Wu Čching-feng) | 3:38,57 | Austrálie Austrálie (AUS) (Kaylee McKeownová, Izaac Stubblety-Cook, Matthew Temple, Shayna Jacková, (r)Bradley Woodward, (r)Samuel Williamson, (r)Emma McKeonová) | 3:39,03 | USA USA (USA) (Ryan Murphy, Nicolas Fink, Victoria Huske, Katherine Douglassová, (r)Katharine Berkoffová, (r)Joshua Matheny, (r)Dare Rose, (r)Abbigail Weitzeilová) | 3:40,19 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 42 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Austrálie Austrálie (AUS) | 4 | 2 | 3 | 8 | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 13 | 7 | 5 | 25 | ||||
2. | USA USA (USA) | 3 | 9 | 5 | 4 | 10 | 5 | 0 | 1 | 1 | 7 | 20 | 11 | 38 | ||||
3. | Čína Čína (CHN) | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 3 | 8 | 16 | ||||
4. | Francie Francie (FRA) | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 6 | ||||
5. | Spojené království Spojené království (GBR) | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | 8 | ||||
6. | Kanada Kanada (CAN) | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6 | ||||
7. | Tunisko Tunisko (TUN) | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | ||||
8. | Litva Litva (LTU) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | ||||
8. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | ||||
10. | Itálie Itálie (ITA) | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6 | ||||
11. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
12. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
13. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | ||||
14. | Portugalsko Portugalsko (POR) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
14. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
14. | Hongkong Hongkong (HKG) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
17. | Japonsko Japonsko (JPN) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | ||||
18. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
18. | Německo Německo (GER) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
18. | Jižní Korea Jižní Korea (KOR) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
18. | Nový Zéland Nový Zéland (NZL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 20 | 22 | 19 | 20 | 20 | 20 | 2 | 2 | 2 | 42 | 44 | 41 | 127 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Japonsko | Sport