Azerbeidzjan op de Olympische Zomerspelen 2024
Azerbeidzjan op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Azerbeidzjan | ||||||||||||||||
IOC-landcode | AZE | ||||||||||||||||
NOC | Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsi (az) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Azerbeidzjan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs.
Medailleoverzicht
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
1 Goud | Hidayet Heydarov | Judo | Licht -73 kg (m) | 29 juli |
1 Goud | Zelym Kotsoiev | Judo | Half zwaar -100 kg (m) | 1 augustus |
2 Zilver | Gashim Magomedov | Taekwondo | Vlieggewicht -58 kg (m) | 7 augustus |
2 Zilver | Gashim Magomedov | Boksen | Zwaargewicht -92 kg (m) | 9 augustus |
3 Brons | Hasrat Jafarov | Worstelen | Grieks-Romeins Licht -67 kg (m) | 8 augustus |
3 Brons | Giorgi Meshvildishvili | Worstelen | Vrije stijl Superzwaar -125 kg (m) | 10 augustus |
3 Brons | Magomedkhan Magomedov | Worstelen | Vrije stijl Zwaar -97 kg (m) | 11 augustus |
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 0 | 1 | 1 |
Badminton Badminton | 1 | 1 | 2 |
Basketbal Basketbal | 0 | 4 | 4 |
Boksen Boksen | 5 | 0 | 5 |
Boogschieten Boogschieten | 0 | 1 | 1 |
Gymnastiek Gymnastiek | 0 | 7 | 7 |
Judo Judo | 7 | 2 | 9 |
Roeien Roeien | 0 | 1 | 1 |
Schietsport Schietsport | 1 | 0 | 1 |
Taekwondo Taekwondo | 1 | 0 | 1 |
Triatlon Triatlon | 1 | 0 | 1 |
Worstelen Worstelen | 11 | 1 | 12 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
Totaal | 28 | 19 | 47 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Technische nummers
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Maryna Bekh-Romanchuk | hamerslingeren |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ade Resky Dwicahyo | enkelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Keisha Fatimah Az Zahra | enkelspel |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
3x3
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | China | |||||||
2 | Verenigde Staten | |||||||
3 | Frankrijk | |||||||
4 | Duitsland | |||||||
5 | Canada | |||||||
6 | Spanje | |||||||
7 | Azerbeidzjan | |||||||
8 | Australië |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 21:00 | Azerbeidzjan | Spanje | ||
31 juli 2024 | 21:30 | Verenigde Staten | Azerbeidzjan | |||
1 augustus 2024 | 12:30 | Azerbeidzjan | Frankrijk | |||
1 augustus 2024 | 18:30 | Duitsland | Azerbeidzjan | |||
2 augustus 2024 | 09:30 | Australië | Azerbeidzjan | |||
2 augustus 2024 | 17:30 | Azerbeidzjan | China | |||
3 augustus 2024 | 17:30 | Canada | Azerbeidzjan | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Nijat Huseynov | vlieggewicht | n.v.t. | |||||
Malik Hasanov | lichtgewicht | n.v.t. | |||||
Murad Allahverdiyev | middelgewicht | ||||||
Loren Alfonso | zwaargewicht | n.v.t. | |||||
Mahammad Abdullayev | superzwaargewicht | n.v.t. |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
individueel |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Ritmisch
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
Zohra Aghamirova | individueel |
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
team |
Trampoline
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Seljan Mahsudova | trampoline |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Balabay Aghayev | −60 kg | ||||||||
Yashar Najafov | −66 kg | ||||||||
Hidayat Heydarov | −73 kg | ||||||||
Zelim Tckaev | −81 kg | ||||||||
Murad Fatiyev | −90 kg | ||||||||
Zelym Kotsoiev | −100 kg | ||||||||
Ushangi Kokauri | +100 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Leyla Aliyeva | −48 kg | ||||||||
Gultaj Mammadaliyeva | −52 kg |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Diana Dymchenko | skiff |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Anna Bashta | sabel |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Ruslan Lunev | 10 m luchtpistool |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Gashim Magomedov | -58 kg |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rostyslav Pevtsov | Mannen |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Murad Mammadov | −60 kg | ||||||
Hasrat Jafarov | −67 kg | ||||||
Sanan Suleymanov | −77 kg | ||||||
Rafig Huseynov | −87 kg | ||||||
Sabah Shariati | −130 kg |
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Aliabbas Rzazade | −57 kg | ||||||
Haji Aliyev | −65 kg | ||||||
Turan Bayramov | −74 kg | ||||||
Osman Nurmagomedov | −86 kg | ||||||
Magomedkhan Magomedov | −97 kg | ||||||
Giorgi Meshvildishvili | −125 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mariya Stadnik | −50 kg |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ramil Valizada | 200 m vlinderslag |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Mariam Sheikhalizadeh | 100 m vlinderslag |
Bronnen en noten