Olympisch vluchtelingenteam 2024
Olympisch vluchtelingenteam op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Olympisch vluchtelingenteam | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ROT | |||||||||||||||||||||
NOC | Refugee Olympic Team | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
|
Het Olympisch vluchtelingenteam 2024 is een internationaal team van vluchtelingen dat uitkomt op de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs. Het is het derde Olympisch vluchtelingenteam (Refugee Olympic Team, ROT), na het team van 2016 en dat van 2020. Met 13 vrouwen en 23 mannen, 36 sporters in totaal, is het groter dan de vorige twee. Voor het eerst is er een eigen embleem.[2]
Medailleoverzicht
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
3 Brons | Cindy Ngamba | Boksen | Middengewicht -75 kg (v) | 8 augustus |
Aantal deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 6 | 2 | 8 |
Badminton Badminton | 0 | 1 | 1 |
Boksen Boksen | 1 | 1 | 2 |
Breakdance Breakdance | 0 | 1 | 1 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 1 | 2 |
Judo Judo | 3 | 3 | 6 |
Kanovaren Kanovaren | 3 | 1 | 4 |
Schietsport Schietsport | 1 | 1 | 2 |
Taekwondo Taekwondo | 4 | 1 | 5 |
Wielersport Wielersport | 1 | 1 | 2 |
Worstelen Worstelen | 2 | 0 | 2 |
Zwemmen Zwemmen | 2 | 0 | 2 |
totaal | 24 | 13 | 37 |
Teamselectie
Olympiër | Geboorteland | Gastland | Sport | Onderdeel |
---|---|---|---|---|
Dorian Keletela | Congo-Brazzaville | Frankrijk | Atletiek | 100m (m) |
Musa Suliman | Soedan | Tsjechië | Atletiek | 800m (m) |
Dominic Lobalu | Zuid-Soedan | Tsjechië | Atletiek | 5000m (m) |
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed | Zuid-Soedan | Israël | Atletiek | 10.000m (m) |
Tachlowini Gabriyesos | Eritrea | Israël | Atletiek | marathon (m) |
Mohammad Amin Alsalami | Syrië | Duitsland | Atletiek | verspringen (m) |
Perina Lokure | Zuid-Soedan | Kenia | Atletiek | 800m (v) |
Farida Abaroge | Ethiopië | Frankrijk | Atletiek | 1500m (v) |
Dorsa Yavarivafa | Iran | Verenigd Koninkrijk | Badminton | enkelspel (v) |
Omid Ahmadisafa | Iran | Duitsland | Boksen | vlieggewicht (m) |
Cindy Ngamba | Kameroen | Verenigd Koninkrijk | Boksen | middelgewicht (v) |
Manizha Talash | Afghanistan | Spanje | Breaking | B-girls |
Ramiro Mora Romero | Cuba | Verenigd Koninkrijk | Gewichtheffen | -102kg (m) |
Yekta Jamali | Iran | Duitsland | Gewichtheffen | -81kg (m) |
Mohammad Rashnonezhad | Iran | Israël | Judo | -60kg (m) team (v) |
Sibghatullah Arab | Afghanistan | Duitsland | Judo | -81kg (m) team (v) |
Adnan Khankan | Syrië | Duitsland | Judo | -100kg (m) team (v) |
Muna Dahouk | Syrië | Nederland | Judo | -57kg (v) team (v) |
Nigara Shaheen | Afghanistan | Canada | Judo | -63kg (v) team (v) |
Mahboubeh Barbari Zharfi | Iran | Duitsland | Judo | -78kg (v) team (v) |
Amir Rezanejad | Iran | Duitsland | Kanovaren | C-1 slalom (m) |
Fernando Jorge | Cuba | Verenigde Staten | Kanovaren | C-1 1000m (m) |
Saeid Fazloula | Iran | Duitsland | Kanovaren | K-1 1000m (m) |
Saman Soltani | Iran | Oostenrijk | Kanovaren | K-1 500m (v) |
Francisco Edilio Centeno | Venezuela | Mexico | Schietsport | 10m luchtpistool (m) |
Luna Solomon | Ethiopië | Tsjechië | Schietsport | 10m luchtgeweer (v) |
Hadi Tiran | Iran | Italië | Taekwondo | -58kg (m) |
Yahya Al-Ghotany | Syrië | Jordanië | Taekwondo | -68kg (m) |
Farzad Mansouri | Afghanistan | Verenigd Koninkrijk | Taekwondo | -80kg (m) |
Kasra Mehdipournejad | Iran | Duitsland | Taekwondo | +80kg (m) |
Dina Pouryounes | Iran | Nederland | Taekwondo | -49kg (v) |
Amir Ansari | Afghanistan | Verenigd Koninkrijk | Wegwielrennen | tijdrit (m) |
Eyeru Tesfoam Gebru | Ethiopië | Frankrijk | Wegwielrennen | wegrit (v) |
Iman Mahdavi | Iran | Italië | Worstelen | -74kg vrije stijl (m) |
Jamal Valizadeh | Iran | Frankrijk | Worstelen | -60kg grieks-romeins (m) |
Alaa Maso | Syrië | Duitsland | Zwemmen | 50m vrije slag (m) |
Matin Balsini | Iran | Verenigd Koninkrijk | Zwemmen | 200m vlinderslag (m) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Voorronde | Series | Herkansingen | Halve finale | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Dorian Keletela | 100 m | bye | 10,58 | 7 | n.v.t. | Niet geplaatst | |||||
Musa Suliman | 800 m | n.v.t. | |||||||||
Dominic Lobalu | 5000 m | n.v.t. | 14.15,49 | 15 qR[3] | n.v.t. | 13.15,27 | 4 | ||||
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed | 10000 m | n.v.t. | |||||||||
Tachlowini Gabriyesos | marathon | n.v.t. |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Omid Ahmadisafa | vlieggewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Cindy Ngamba | middengewicht | bye | Thibault W 3 - 2 | Michel W 5 - 0 [4] |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ali Reza Abbasi | -68 kg |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Series | Halve finale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Alaa Masoo | 50 m vrije slag | 23,90 | 47 | Niet geplaatst |
Bronnen en noten
- ↑ Olympisch vluchtelingenteam samen in Frankrijk: “Wij zijn het voorbeeld van mensen die nooit opgeven”. Sporza (20-07-2024).
- ↑ Redactie, Grootste vluchtelingenteam ooit op Olympische Spelen in Parijs. Algemeen Dagblad (2 mei 2024). Gearchiveerd op 26 juni 2024. Geraadpleegd op 26 juni 2024.
- ↑ Hugo Hay kegelt in de laatste rechte lijn van zijn 5.000 meter reeks plots enkele concurrenten omver. Sporza (07-08-2024).
- ↑ Vluchtelingenteam pakt eerste medaille op de Olympische Spelen in het boksen. Sporza (04-08-2024).