Zweden op de Olympische Zomerspelen 2024
Zweden op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Zweden | ||||||||||||||||
IOC-landcode | SWE | ||||||||||||||||
NOC | Sveriges Olympiska Kommitté (sv) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zweden op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Zweden op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Zweden zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 9 | 3 | 12 |
Boksen Boksen | 1 | 0 | 1 |
Handbal Handbal | 14 | 14 | 28 |
Kanovaren Kanovaren | 2 | 3 | 5 |
Paardensport Paardensport | nog te bepalen | 9 | |
Schietsport Schietsport | 4 | 2 | 6 |
Schoonspringen Schoonspringen | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 3 | 3 | 6 |
Triatlon Triatlon | 0 | 1 | 1 |
Volleybal Volleybal | 2 | 0 | 2 |
Wielersport Wielersport | 1 | 2 | 3 |
Worstelen Worstelen | 0 | 1 | 1 |
Zeilen Zeilen | 2 | 6 | 8 |
Zwemmen Zwemmen | 4 | 4 | 8 |
totaal | 42 | 41 | 92 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Andreas Kramer | 800 m | ||||||||
Andreas Almgren | 5000 m | n.v.t. | |||||||
10000 m | n.v.t. | ||||||||
Carl Bengtström | 400 m horden | ||||||||
Oskar Edlund | |||||||||
Suldan Hassan | marathon | n.v.t. | |||||||
Perseus Karlström | 20km snelwandelen | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
10000m | n.v.t. | ||||||||
Carolina Wikström | marathon | n.v.t. |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Armand Duplantis | polsstokspringen | ||||
Daniel Ståhl | discuswerpen |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Axelina Johansson | kogelstoten | ||||
Fanny Roos |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Nebil Ibrahim | vedergewicht |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mannen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 | |||||||||
5 | |||||||||
6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrouwen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 | |||||||||
5 | |||||||||
6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Slalom
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Isak Öhrström | K-1 slalom | ||||||||||
KX-1 slalom |
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Martin Nathell | K-1 1000 m |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Melina Andersson | K-1 500 m | ||||||||
Linnea Stensils | |||||||||
Linnea Stensils Moa Wikberg | K-2 500 m |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
individueel | ||||||||||
zie hierboven | team |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
team |
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | ||||||
team |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Victor Lindgren | 10 m luchtgeweer | ||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Stefan Nilsson | skeet | ||||
Marcus Svensson | |||||
Rickard Levin-Andersson | trap |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Stina Lawner | 25m pistool | ||||
Victoria Larsson | skeet |
- Gemengd
atleten | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
skeet team |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Emilia Nilsson Garip | 3 m plank |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Anton Källberg | enkelspel | |||||||||
Truls Möregårdh | ||||||||||
Anton Källberg Kristian Karlsson Truls Möregårdh | team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Linda Bergström | enkelspel | |||||||||
Christina Källberg | ||||||||||
Linda Bergström Christina Källberg | team | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Kristian Karlsson Christina Källberg | dubbelspel |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tilda Månsson | Vrouwen |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Beachvolleybal
- Mannen
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | stand | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
David Åhman Jonatan Hellvig | mannen |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mountainbiken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Jenny Rissveds | mountainbike |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Jakob Söderqvist | wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Caroline Andersson | wegwedstrijd |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrije stijl
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Jonna Malmgren | −53 kg |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Vilma Bobeck Rebecca Netzler | 49erFX | |||||||||||||||
Josefin Olsson | ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Anton Dahlberg Lovisa Karlsson | 470 | |||||||||||||||
nacra 17 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Björn Seeliger | 50 m vrije slag | ||||||
Victor Johansson | 400 m vrije slag | n.v.t. | |||||
1500 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Erik Persson | 200 m schoolslag | ||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Sarah Sjöström | 50 m vrije slag | ||||||
Michelle Coleman | |||||||
100 m vrije slag | |||||||
Sophie Hansson | 100 m schoolslag | ||||||
Louise Hansson | 100 m vlinderslag | ||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
Bronnen en noten